Na początku marca w parafii Św. Antoniego w Rybniku miała miejsce wizytacja ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca – wszystko to, można by powiedzieć, „po sąsiedzku” w blisko położonej od nas Bazylice.

W sobotę 2-go marca ks. Arcybiskup pojawił się również w Domu Dziecka z krótką wizytą, która odbyła się w bardzo miłej atmosferze. Nasi wychowankowie dołożyli starań, by nasz gość czuł się mile widziany i całą grupą zgotowali serdeczne przywitanie. Ks. Arcybiskup podzielił się kilkoma opowiadaniami i refleksjami na temat misji, które przeprowadzał między innymi w Ameryce Południowej – opowiedział tamtejszej sytuacji ekonomicznej i panujących obyczajach. Przygotował również dla naszych podopiecznych słodki poczęstunek, a my nie pozostaliśmy dłużni. Z przewidzianego półgodzinnego czasu – myślimy, że za sprawą przyjaznej aury – wizyta nieco się przedłużyła i pozostały po niej cenne refleksje.

Było nam bardzo miło gościć tak zacną osobę w naszym Domu Dziecka i mamy nadzieję, że odebrane błogosławieństwa przyczynią się trwania w dobrym nastroju jeszcze przez długi czas.

Kategorie: Aktualności